| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | SR220 OD445 Kelly Bar Construction Machinery Parts Interlock Column |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Condition | 100%new |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q345B,ST52.2 ,27SIMn,35CrMo With Special Heat Treatment |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bars |
| Application | Foundation Bore Pile Drilling Hole |
| Type | Or Customerized,interlocking Or Friction Kelly Bar |
| Drilling Depth | 44m 55m |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 101m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Product Name | Square Kelly Bar |
|---|---|
| Element | 3 |
| The First Section Length | 9m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 010 25 400 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product Name | Square Kelly Bar |
|---|---|
| Element | 4 |
| The First Section Length | 10m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |