| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Modle | TR280D |
| Depth | 84-90m |
| Drill Diameter | 2m |
| Material | Q345B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customized |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Kelly Box |
| Diameter | 150*150 |
| Material | Carbon Steel |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Kelly Guide |
| Material | 35CrMo |
| Warranty | 3 Months |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 61M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | Deutz |
| Max Drilling Depth | 77M |
| Max Drilling Diammeter | 2500mm |
| Brand | Soilmec |
| Material | Steel/35 CrMo |
|---|---|
| Type | 25T 30T 40T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Warranty | 3 Months |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Spearhead |
| Material | Alloy Steel |
| Warranty | 6 Months |
| Name | Pulley |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Tremie Pipe |
| Size | 400mm |
| Type | Or Customerized |
| Name | Pulley |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Tremie Pipe |
| Thickness | 330mm |
| Type | Or Customerized |