| Product Name | Interlocking And Frictional Kelly Bar |
|---|---|
| Element | 4 |
| The First Section Length | 13m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar 4 Elements 47 M |
| Max Drilling Depth | 47m |
| Max Diammeter | 500-3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 89m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,Alloy Steel |
| Color | Yellow Or Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service |
| Condition | 100% New Kelly Bar |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | OD600 |
| Type | Or Customerized |
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-4 Sections |
|---|---|
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Use | Ore Mining, Deep Foudation, Road, Bridges, Drilling Tool |
| Product Name | Jietaihongli Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling, Coal Mining Bits, Kelly Bar, Earth Auger, Bauer BG36 Rotary Drilling Rig Parts Drilling Tool Kelly Bar |