| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customized |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Parts Single Wall Drill Casing Bored Piling Foundation Bore Pile |
| Material | Q345B |
| OD | 800-2880mm |
| Length | 1-6m |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Rotary Rig Spare Parts Drilling Kelly Bar For Rotary Piling Rig |
| Keyword | Kelly Bar Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Name | Conduit Joint |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Tremie Pipe |
| Size | 219mm |
| Type | Or Customerized |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Material | 16Mn |
|---|---|
| Type | 25T 30T 35T 40T |
| Inner Bearing | FAG SKF |
| Color | Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Drill Machine Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Drilling Depth | 60M |
| Drilling Diammeter | 2500mm |
| Application | Rock Drilling,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 377 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |