| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2900mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2800mm |
| Lock Type | Frictional |
| Material | Tungsten Carbide , 42Crmo |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Condition | 100% New |
| Oem | Available |
| Other Type | B47K20H, B47K19H, B47K17H, 3050, 3060, 3065 |
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
|---|---|
| Name | Trust Roller |
| Material | 40Mn |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Spearhead |
| Keyword | Spearhead |
| For | Kelly Bar |
| Packaging Details | customized |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Equipment |
| Material | Alloy Steel |
| Keyword | Single Wall Casing Series |
| Packaging Details | customer required |
| Product Name | Foundation Casting |
|---|---|
| Surface Treatment | Polishing,painting |
| Material | Stainless Steel ,Q355d |
| Certification | ISO9001 (2000) |
| Service | OEM ODM,Customized OEM |
| Product Name | Pile Breaker |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Color | Yellow,Blue,Customized,White |
| Certification | ISO9001,CE |
| Material | Steel |
| Product Name | Pile Breaker,pile Crusher,pile Cutter,rock Breaker |
|---|---|
| Maximum Storke Of Hydraulic Cylinder | 180mm |
| Range Of Pile Diameter | 1700-1850mm |
| Maximum Drill Rod Pressure | 690KN |
| Suitable Excavator(ton) | 12-50T |
| Name | Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 20T 30T 40T 50T |
| Use | Piling Rid And Kelly Bar Attachment |
| Packaging Details | Wooden case |