| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | SR220 OD445 Kelly Bar Construction Machinery Parts Interlock Column |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Material | Tungsten Carbide , 42Crmo |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Hardness | 45-55hrc |
| Condition | 100% New |
| Oem | Available |
| Type | Core Barrel |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Customized |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional Kelly Bar |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 78m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Equipment |
| Material | Alloy Steel |
| Keyword | Single Wall Casing Series |
| Packaging Details | customer required |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Equipment |
| Material | Q345B |
| Keyword | Single Wall Casing Series |
| Color | Yellow |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 54m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 43m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 80m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking |