| Material | Stainless Steel ,Q355d |
|---|---|
| Service | OEM ODM,Customized OEM |
| Product Name | Foundation Casting |
| Surface Treatment | Polishing,painting |
| Certification | ISO9001 (2000) |
| Material | Stainless Steel ,Q355d |
|---|---|
| Service | OEM ODM,Customized OEM |
| Product Name | Foundation Casting |
| Surface Treatment | Polishing,painting |
| Certification | ISO9001 (2000) |
| Product Name | Combined Type Kelly Bar OD470/4/72m |
|---|---|
| Element | 4 |
| The First Section Length | 19m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Product Name | Kelly Rod Kelly Bar Bauer BK300/419/3/36m |
|---|---|
| Element | 3 |
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Product Name | Pile Breaker,pile Crusher,pile Cutter,rock Breaker |
|---|---|
| Maximum Storke Of Hydraulic Cylinder | 180mm |
| Range Of Pile Diameter | 1700-1850mm |
| Maximum Drill Rod Pressure | 690KN |
| Suitable Excavator(ton) | 12-50T |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Swivel Joint |
| No. Of Sections | 3/4/5 |
| Material | 35CrMo |
| Product Name | Bauer BK300/419/3/36m |
|---|---|
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 6 Months |
| Application | Foundation Pilling |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Product Name | Bauer BK300/419/3/36m |
|---|---|
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 6 Months |
| Application | Foundation Pilling |
| Other Name | Bauer Interlocking Kelly Bar |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Bauer Standard Seamless Steel Coupling Piling Pipe Double Wall Casing Joint For Piling Rig Construction Machine |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Product Name | Interlocking Mechanical Kelly Bar OD406 X4X15m |
|---|---|
| Drilling Depth | Up To55m |
| Drilling Diammeter | Max 3000mm |
| Use | Deep Foudation,road,bridges |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |