| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD368mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 60m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Square Head |
| Keyword | Square Head |
| For | Kelly Bar |
| Material | Carbon Steel |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Drill Rod Extension |
| Keyword | Drill Rod Extension |
| For | Kelly Bar |
| Material | Carbon Steel |
| Name | Capel |
|---|---|
| Material | 35CrMo |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Kelly Bar |
| Size | OD 20-60mm |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Key Bar |
|---|---|
| Tip Material | 30CrMoTi |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Type | Pc120 |
| Length | 1000mm |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 60m |
|---|---|
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Elements | 3/4/5 |
| Color | Customized |
| Suitable Brand | Bauer, Soilmec, Liebherr, Mait, Tescar, Imt, Abi, Sany, |
|---|---|
| Name | Rubber Damping |
| Material | Rubber |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| Usage | Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 30m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Foundation |
| Warranty | 1year,unavailable, |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Q345B, 35CrMo, 27SiMn, 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe, Alloy Steel |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
| Product Name | Unicorn Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling, Coal Mining Bits, Kelly Bar, Earth Auger, Bauer BG36 Rotary Drilling Rig Parts Drilling Tool Kelly Ba |