| Usage | Rotary Piling Rig Drilling |
|---|---|
| Product Name | OD560mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | Foundation Drilling Rig Drilling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD355/4/10m Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 35.5 |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Material | Q345B /27SiMn /35CrMo With Special Heat Treatment |
|---|---|
| Allpication | Soil Layer Dig Hole |
| Good Name | Rt-3 Frictional Kelly Bar |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Engineers Available To Service Machinery Overseas, Field Maintenance And Repair Service, Field Installation |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Condition | 100%new |
| Machine Type | For Foundation Construction Rotary Drilling Rig,Piling |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | 3 |
| Type | Frictional |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Advantage | High Quality And Factory Prices, Six-key Design And Parts With Imported Material |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Advantage | High Quality And Factory Prices, Six-key Design And Parts With Imported Material |
| Product Name | Square Kelly Bar |
|---|---|
| Element | 3 |
| The First Section Length | 9m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| Application | Bauer Sany XCMG Rotary Drilling Rig,Rock Drilling |
| Type | Customerized,interlocking Or Friction Kelly Bar,Kelly Bar |
| Usage | Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Foundation Kelly Bar |
| Lock Type | Foundation |
| Elements | 3/4/5 |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Usage | Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Foundation Kelly Bar |
| Lock Type | Foundation |
| Elements | 3/4/5 |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |