| Product Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Brand | CRRC |
| Model | 280 |
| Undercarriage | CAT336D |
| Engine | CAT C-9 Elec Injection |
| Product Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Brand | CRRC |
| Model | 280 |
| Undercarriage | CAT336D |
| Engine | CAT C9 Elec Injection |
| Name | Soil Teeth Bucket For Piling Industry Construction Machine Parts Rotary Drilling Rig Spare |
|---|---|
| Package | Box |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Packaging Details | customer |
| Product Name | Tremie Pipe |
|---|---|
| Material | Q235B |
| Diameter | 8''10''12'' |
| Application | Contrete Pour Construction |
| Diammeter | Up To 300mm |
| Name | Drilling Rock Auger |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Foundation Drilling Piling Rigs Machine Spares |
| Diammeter | 500mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Material | Q355C |
|---|---|
| Application | Piling Rig Drilling Hole Tools Expand To Big Diammeter |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Name | Drilling Tools Core Barrel With Bullet Teeth |
| Packaging Details | Nude |
| Name | Drilling Bit B47K Type |
|---|---|
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Hardness | Max 1000Mpa |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 010 25 400 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | BFZ80 |
|---|---|
| Tip Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Hardness | 42hrd |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Construction Drilling Tools Quality Guarantee Kelly Bar |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |