| Base | Selfmade |
|---|---|
| Engine | Deutz |
| Modle | SR70 |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Drilling Diammeter | 2500mm |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Material | Steel |
|---|---|
| Brand | Brevini |
| Condition | NEW |
| Name | Piling Rig Spare Parts Planetary Sun Gear Box Reducer |
| Application | Power Head Of Rotary Drilling Rig |
| Warranty | 1year,unavailable, |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Q345B, 35CrMo, 27SiMn, 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe, Alloy Steel |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
| Product Name | Unicorn Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling, Coal Mining Bits, Kelly Bar, Earth Auger, Bauer BG36 Rotary Drilling Rig Parts Drilling Tool Kelly Ba |
| Name | Piling Rig Tools Drilling Rig Tools Drilling Rig Tools Kelly Bar Bucket Quarter Head Spare Parts |
|---|---|
| Type | Drills |
| Package | Box |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Packaging Details | customer |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Box |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Any Other Colors |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Drill Diameter | 2m |
| Kelly Bar Size | 508-6/508-4 |
| Condition | Used |
| Material | Steel |
|---|---|
| Brand | Rexroth |
| Condition | Good |
| Name | Piling Rig Spare Parts Planetary Sun Gear Box Reducer |
| Application | Main Winch Rotary Drilling Rig |
| Material | Cast Iron |
|---|---|
| Brand | Rexroth |
| Condition | New |
| Name | Piling Rig Spare Parts Planetary Sun Gear Box Reducer |
| Application | Main Winch Rotary Drilling Rig |
| Name | Power Head Of Rotary Drilling Rig |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Colour | Customized |
| Packaging Details | Wooden case |