| Product Name | Long Auger CFA Cement Concrete BS Pipe |
|---|---|
| Package | SET |
| Number Of Pieces | 1 |
| Color | Any Other Colors |
| Packaging Details | customer |
| Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Drilling Depth | 30-60 |
| Weight | 50T |
| Machine Type | XR220 |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 6 Months |
| Name | Used Rotary Bore Drilling Pile Rig Machine Construction Works Fully Hydraulic System |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Pulley Wheel Piling Rig Bore Hole Rotary Drilling Rig Construction Machine Spares Upper Mast |
| Name | Drilling Rock Auger |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Foundation Drilling Piling Rigs Machine Spares |
| Diammeter | 500mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Telescopic Interlocking Kelly Rod Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Drilling Depth | 20-100m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Advange | Factory |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Rotary Piling Rig Attachment Drilling Tools Kelly Rod BG36 OD419 X4X17m For Rock Layer |
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
|---|---|
| Usage | Piling Rig Drilling Hole Construction |
| Elements | 3/4/5 |
| Product Name | Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 6 Months |
| OD | 355mm |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Drilling Depth | 10-100m |
| Drilling Diammeter | 300-3000mm |
| Advange | Factory |