| Name | Bauer Type Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 25T 30T 40T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Application | Bauer Soilmec IMT MAIT Casagrande Liebherr |
| Name | Bauer Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 25T 30T 40T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Application | Bauer Soilmec IMT MAIT Casagrande Liebherr |
| Name | Bauer Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 25T 30T 40T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Application | Bauer Soilmec IMT MAIT Casagrande Liebherr |
| Product Name | OD355x4 X12m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 43M |
| Max Torque | 180kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 12m |
| Product Name | Bauer BK300/419/3/36m |
|---|---|
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 6 Months |
| Application | Foundation Pilling |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Product Name | Bauer BK300/419/3/36m |
|---|---|
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 6 Months |
| Application | Foundation Pilling |
| Other Name | Bauer Interlocking Kelly Bar |
| Product Name | Interlocking Mechanical Kelly Bar OD406 X4X15m |
|---|---|
| Drilling Depth | Up To55m |
| Drilling Diammeter | Max 3000mm |
| Use | Deep Foudation,road,bridges |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Case |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Any Other Colors |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Case |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Any Other Colors |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | SR220 OD445 Kelly Bar Construction Machinery Parts Interlock Column |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |