| Usage | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar & Friction Kelly Bar For Sand / Gravel /Rock Layer Drillling |
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Product Name | Interlocking /Frctional Kelly Rod |
|---|---|
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
| Weight | 5-20T |
| Product Name | Interlocking And Frictional Kelly Bar |
|---|---|
| Element | 4 |
| The First Section Length | 13m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Name | Drilling Tools Rock Bucket |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits |
| Packaging Details | Wooden case |
| Usage | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar & Friction Kelly Bar For Sand / Gravel /Rock Layer Drillling |
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Kelly Box |
| Diameter | 150*150 |
| Material | Carbon Steel |
| Product Name | Interlocking And Frictional Kelly Bar |
|---|---|
| Element | 4 |
| The First Section Length | 13m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Product Name | Interlocking /Frctional Kelly Rod |
|---|---|
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
| Weight | 5-20T |
| Type | Drills |
|---|---|
| Name | Auger Bucket |
| Color | Customizable Colors |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Swivel Joint |
| No. Of Sections | 3/4/5 |
| Material | 35CrMo |