| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 124-25-630 |
| Type | Or Customerized |
| Name | Slewing Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | OD500 |
| Type | Or Customerized |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Height | 410mm |
| Weight | 70KGS |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Height | 410mm |
| Weight | 70KGS |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Type | Core Barrel With Bullet Teeth |
|---|---|
| Application | Gravel Foundation |
| Material | Q355d |
| Usage | Rotary Drill Rig |
| Feature | Suitable For Hard Ground |
| Type | Core Barrel With Bullet Teeth |
|---|---|
| Application | Gravel Foundation |
| Material | Q355d |
| Usage | Rotary Drill Rig |
| Feature | Suitable For Hard Ground |
| Product Name | 4 Sections Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Abrasion Resistance | Strong |
| Lock Type | Interlocking |
| Application | Foundation Drilling Hole |
| Length | Up To 80M |
| Material | 60Si2Mn |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Damping Spring For Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Condition | 100%new |
| Packaging Details | customer |
| Product Name | Tremie Pipe |
|---|---|
| Material | Q235B |
| Diameter | 8''10''12'' |
| Application | Contrete Pour Construction |
| Diammeter | Up To 300mm |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Height | 480mm |