| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Foundation Engineering Drilling Machine Interlocking And Frictional Rotary Drilling Rig Kelly Bar 4x15m |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Packaging Details | Wooden case |
| Delivery Time | 2-5 work days |
| Product Name | Drilling Rig Kelly Bar Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| The First Section Diammeter | 440mm |
| Max Drilling Depth | 80M |
| Torque | 400kNm |
| Usage | Pile Foundation Drilling Hole Equipment Spares |
| Product Name | Jietaihongli Kelly Bar |
|---|---|
| Tube Material | High Quality Seamless Steel Tube |
| Max Drilling Depth | 58.5M |
| Max Torque | 260kNm |
| Usage | Rotary Piling Drilling Hole Rig Spares Kelly Bar |
| Product Name | OD394 X4 X16m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 59.5M |
| Max Torque | 280kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 16m |
| Product Name | OD406 X4 X16.5m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 61.5M |
| Max Torque | 200kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 16.5m |
| Usage | Piling Rig Drilling Hole Construction |
|---|---|
| Product Name | Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 2000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 63m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 63m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |